Dodatkowy zastrzyk gotówki zamiast Świąt?

dodatkowy zastrzyk gotowki zamiast swiat

dodatkowy zastrzyk gotowki zamiast swiat

Dla jednych Święta Bożego Narodzenia to czas który spędzają z bliskimi i nie wyobrażają sobie, by mogło być inaczej. Dlatego grudzień jest miesiącem fali powrotów do kraju ojczystego. Dla innych to szansa na podjęcie pracy za granicą za duże pieniądze i możliwość podreperowania domowego budżetu. Decyzja o wyjeździe na pewno nie jest prosta: święta w gronie rodzinnym czy dodatkowy zastrzyk gotówki?

Gdzie najlepiej szukać pracy tymczasowej w okresie świąteczno-noworocznym? Przede wszystkim w branży opiekuńczej, handlowej, w logistyce i spedycji oraz gastronomii i turystyce.

W okresie świąteczno-noworocznym łatwiej jest znaleźć pracę z uwagi na to, że zapotrzebowanie na pracowników jest w tym czasie ogromne. Ze względu na większą liczbę ofert, istnieje możliwość wyboru miejsca zatrudnienia, a wymagania stawiane potencjalnym pracownikom są też dużo niższe.

Na szczególny zastrzyk finansowy można liczyć w branży opiekuńczej, jednak należy być ostrożnym i dobrze przeczytać warunki umowy. Zdarza się, że nadprogramowa premia świąteczna wiąże się z niższym wynagrodzeniem podstawowym lub obwarowana jest dodatkowymi wymaganiami np. ilością przepracowanych miesięcy itp. Z doświadczenia niektórych osób, które pracowały w okresie świątecznym przy opiece nad osobami starszymi wynika, że często o dodatek świąteczny musiały też upominać się i walczyć same.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *