Winobranie w Austrii

winobranie w Austrii

winobranie w Austrii

Praca przy zbiorze winogron jest jednym z najpopularniejszych zajęć sezonowych, których podejmują się Polacy. Chociaż praca jest ciężka, to przy tym bardzo opłacalna – w niecały miesiąc można zarobić nawet 1000 euro. Trzeba być jednak przygotowanym na ciężki wysiłek fizyczny. Praca przez co najmniej 8 godzin dziennie, często nawet od świtu do zmierzchu, w upale i niezbyt komfortowej pozycji. Gospodarze winnic z reguły zapewniają nocleg i posiłki, tak więc odpada zmartwienie o zakwaterowanie i wyżywienie. Do pracy przy winobraniu warto zabrać ze sobą rękawice i sekator. Należy także zadbać o właściwą ochronę przed słońcem – nakrycie głowy i odpowiedni strój. Oprócz samego zbioru można pracować także przy wstępnym sortowaniu i w sortowni ostatecznej.

Znajomość języka niemieckiego nie jest bezwzględnym wymaganiem, ale jednak dobrze jest znać język, żeby bez problemu można było się porozumiewać. Poza tym przy takiej pracy sezonowej pracują często ciekawi ludzie z całej Europy i można zawrzeć nowe znajomości.

W Austrii winorośl uprawia się głównie na stromych zboczach gór. Uprawy rozciągają się w rejonie Dolnej Austrii, Burgenland, Styrii, okolicach Jeziora Nezyderskiego oraz okolicach Wiednia. W sumie zajmują 48 tysięcy hektarów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *