Wynajem mieszkania w Austrii

wynajem mieszkania w Austrii

wynajem mieszkania w Austrii

Znaleźć zatrudnienie w Austrii to jedno, a mieszkanie to drugie. Przed wyjazdem do pracy warto zapoznać się z podstawowymi informacjami dotyczącymi możliwości zamieszkania. Ponad pięćdziesiąt procent mieszkań znajduje się w budynkach wielorodzinnych, pozostałe w budynkach jedno i dwurodzinnych.

Jakie są koszty wynajmu mieszkań w Austrii? Ceny mieszkań są oczywiście zróżnicowane i zależą od położenia, infrastruktury, odległości od komunikacji, czy samego wyposażenia mieszkania. Co ciekawe, małe mieszkania są często droższe od tych większych, więc czasami bardziej się opłaca wynająć większy metraż. Do wysokości czynszu należy dodać koszty eksploatacyjne typu woda, ogrzewanie, prąd, gaz. Na początek trzeba się także liczyć z kosztami prowizji dla pośrednika. Najtaniej jest w regionie Burgenland, a najdrożej w Voralrberg. Dla przykładu, za średniej klasy mieszkanie czterdziestometrowe w Wiedniu zapłacimy około 600 euro miesięcznie.

Przed podpisaniem umowy, warto jest dokładnie sprawdzić jej treść i w razie wątpliwości zasięgnąć porady. Wszelkie sprawy związane z wynajmowaniem mieszkań regulowane są w tzw. ustawie czynszowej.

Gdzie najlepiej poszukać mieszkania do wynajęcia? Głównym źródłem jest oczywiście Internet i agencje nieruchomości. Bardzo dużo ofert znajduje się także w prasie codziennej takiej jak np. Kurier, Standard, Krone. Przeglądając oferty mieszkań pod wynajem warto zwrócić uwagę na to, czy podana cena jest jako Nettomiete, czyli cena najmu bez ogrzewania, czy też Bruttomiete, czyli cena czynszu wraz z opłatami eksploatacyjnymi takimi jak ogrzewanie, woda, wywóz śmieci itp. (niezbędnymi w utrzymaniu całego budynku w należytym stanie)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *